Dialog o gazie łupkowym – skład Lokalnego Komitetu Dialogu
Pracownia Zrównoważonego Rozwoju prowadzi projekt: „Wsparcie samorządu gminnego w dialogu obywatelskim w kontekście planowanego wydobycia gazu z łupków”, będącego elementem regionalnego programu dialogowego „Razem o Łupkach”.
Prezentujemy skład Lokalnego Komitetu Dialogu (LKD) ws. poszukiwania gazu z łupków w gminie Mikołajki Pomorskie. Działania odbywają się w ramach projektu Razem o Łupkach.
LKD to najważniejsza część procesu dialogowego, który ma za zadanie włączenie wszystkich zainteresowanych poszukiwaniem i wydobyciem gazu do wspólnego wypracowania decyzji odnośnie planowanej inwestycji. Do LKD mógł się zgłosić każdy mieszkaniec gminy, nabór rozpoczęliśmy na spotkaniu dla mieszkańców (debacie otwierającej) w dniu 9 maja br.
Rezultatem pracy LKD ma być społeczna umowa pomiędzy reprezentantami interesariuszy lub, w przypadku niewypracowania wspólnego stanowiska, raport rozbieżności, określający strategię kolejnych działań dla wszystkich stron procesu. Wyniki pracy LKD zostaną zaprezentowane na drugim otwartym dla wszystkich mieszkańców spotkaniu w Mikołajkach Pomorskich (planowane na sierpień br). Prace LKD będzie można śledzić na www.razemolupkach.org/mikolajki.
LKD składa się z przedstawicieli mieszkańców, lokalnego samorządu oraz firmy Eni sp z o.o. (poszukującej gazu w Mikołajkach Pomorskich).
Skład Lokalnego Komitetu Dialogu (kolejność alfabetyczna):
1. Barbara Błaszczuk
2. Piotr Charkiewicz (Radny Gminy Mikołajki Pomorskie)
3. Maciej Fuks (Eni Polska Sp. z o.o.)
4. Katarzyna Grudzień (Eni Polska Sp. z o.o.)
5. Krzysztof Koliński (Przewodniczący Rady Gminy Mikołajki Pomorskie)
6. Kazimierz Kulecki (Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie)
7. Leon Lewandowski
8. Brygida Podlaska (Pełnomocnik Wójta ds. dialogu)
9. Leon Rumierz
10. Jolanta Szewczun (Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego)
11. Anna Sztym
12. Adam Woelk
13. Wojciech Zielonka
Moderator: Paweł Kołacz
Mediator: Konrad Sobczyk
Program “Razem o Łupkach” uruchomiony został z inicjatywy Marszałka Województwa Pomorskiego. Jego kolejne etapy będą realizowane na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
Projekt dialogowy w Mikołajkach Pomorskich prowadzi Pracowania Zrównoważonego Rozwoju, a finansowany jest ze środków Fundacji im Stefana Batorego.
Na wszystkie pytania ws. projektu w Mikołajkach informacji udzielają:
Piotr Wielgus, Koordynator projektu – tel. 601 914 211, p.wielgus@pzr.org.pl
Brygida Podlaska, Pełnomocnik wójta ds dialogu, tel. 55 640 43 57 wew.12, inwestycje@mikolajkipomorskie.pl