Cel szkolenia
Przekazanie wiedzy na temat tego, jak skutecznie ożywiać obszary dotknięte kryzysem, jak przygotować Gminny Program Rewitalizacji oraz jak pozyskać środki finansowe na rewitalizację i jak te środki dobrze wykorzystać. Pokażemy również przykłady udanych procesów rewitalizacji.
W Sejmie trwają prace nad Ustawą o rewitalizacji, która ma być uchwalona jeszcze w tym roku. Na szkoleniu pokażemy, jak przygotować się oraz gminy do tego, że rewitalizacja stanie się zadaniem własnym gminy. Ustawa wprowadza zupełnie nowe narzędzia dla samorządów, w tym możliwość powołania Specjalnej Strefy Rewitalizacji, uchwalenia „miejscowego planu rewitalizacji”, a także wprowadza obowiązkową partycypację społeczną przy tworzeniu GPR.
Adresaci
Osoby odpowiedzialne za obszar rewitalizacji lub uczestniczące w procesach rewitalizacji, osoby odpowiedzialne za opracowanie gminnego programu rewitalizacji, radni miejscy.
Program
- Rewitalizacja w praktyce
- Partycypacja obywatelska
- Rewitalizacja jako zadanie własne gminy. Ustawa o rewitalizacji
- Programowanie i finansowanie rewitalizacji
- Jak przygotować dobry program rewitalizacji
- Przykłady udanych procesów rewitalizacyjnych
Prowadzący
- Paweł Kołacz i Piotr Wielgus
Forma prowadzenia zajęć
Prezentacje multimedialne i warsztat, praca w grupach.
Informacje organizacyjne
Cena: 350 zł. Rabat 10% dla drugiej osoby z tej samej instytucji. Płatność przelewem, na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia. W cenie: materiały szkoleniowe, zaświadczenie, lunch oraz przerwy kawowe. Terminy szkoleń dostosujemy do Państwa potrzeb.